تبلیغات متنی
آزمون علوم پایه دامپزشکی
ماسک سه لایه
خرید از چین
انجام پروژه متلب
چت روم
Bitmain antminer ks3
لوله بازکنی در کرج
پایکو

پایکو
پایکو

وبلاگدهی رایگان

تيتر ها

تماس با ما

صفحه اول

حقیقت ممنوع در مورد درمان فوبیا که توسط یک حرفه ای قدیمی فاش شد

 

در واقع از آنجا که اختلال رفتاری فوبیا در اکثر افراد مبتلا، علائمی مثل عذابآوری، شوک، دلشوره، ترس و اضطراب ایجاد میکند و چون خانمها درصد بیشتری از آقایان مضطرب میشوند، پس فوبیا هم میتواند در آنها بروز بیشتری داشته باشد. اگرچه نمیتوان از بسیاری از فوبیاهای ساده پیشگیری کرد، مداخله و درمان زودهنگام پس از یک تجربه آسیبزا، مانند حمله حیوان، ممکن است از ابتلای فرد به یک اختلال اضطرابی شدید جلوگیری کند. دادههای YouGov نشان میدهد که افرادی که در اواخر دهه 20 و 30 زندگی خود هستند، به احتمال زیاد هنگام خواب چراغ را روشن میگذارند. افرادی که تحت تأثیر کلاستروفوبیا قرار میگیرند اغلب برای اجتناب از فضاهای محدود مانند آسانسورها، تونلها و قطارهای لولهای از راه خود دور میشوند، اما اجتناب از این مکانها ممکن است ترس را تقویت کند. در حالی که علل دقیق فوبیای پیچیده ممکن است ناشناخته باشد، ممکن است توسط تجربیات آسیب زا مانند گیر افتادن در آسانسور، تعقیب شدن توسط یک حیوان یا دیدن حوادث آسیب زا که منجر به ایجاد فوبیا میشود، ایجاد شود.

عوارض جانبی احتمالی این داروها ممکن است از فردی به فرد دیگر متفاوت باشد و تا حدودی بستگی به این دارد که کدام داروها استفاده شوند. زمانی ایجاد میشود که فرد شروع به سازماندهی زندگی خود میکند تا از چیزی که از آن میترسد اجتناب کند، خواه حیوان، شیء، مکان یا موقعیت باشد. وی درباره عرق کردن کف دست و پا نیز گفت: عرق کردن کف دست و پا نیز در برخی افراد ممکن است به دلایل مختلف ژنتیکی، روانی، اختلال هایپرهیدروزیس و اختلالات تیروئیدی رخ دهد. به شما کمک می کند تا درباره ترس و عوامل خاص خود بیشتر بدانید. در حالی که بسیاری از فوبیاها مربوط به ارگانیسمهایی هستند که میتوانند ما را بکشند، مانند مارها، عنکبوتها و بلندیها، سایر فوبیاها با این شرایط مطابقت ندارند. مشاوره برای من چیزی فراتر از شغل است و نزدیک به یک دهه با هدف کم کردن دردها و مشکلات آدمها، به عنوان یک رواندرمانگر تحلیلی مشغول به کار هستم. شایعترین فوبیا است. طبق گزارشها، نزدیک به یک چهارم جمعیت از رفتن به ارتفاعات «بسیار میترسند»، در حالی که 35 درصد دیگر «کمی میترسند». تحقیقات نشان داده است که وقتی فرد دچار فوبیا است، هنگامیکه به اجبار با آن روبرو می شود ترس و فوبیایش از بین می رود.

ما در مقاله ” مدیریت استرس ” به صورت کامل به این بهترین روانشناس تهران موضوع پرداختهایم. این ما را برای چیزی که به عنوان «جنگ یا گریز» شناخته میشود آماده میکند - یا برای زندگیمان بجنگیم یا فرار کنیم. فوبیا از ترس قابل تمیز دادن است و زمانی بروز داده میشود که شخص احساس خطر بزرگی و اغلب غیر واقعی را نسبت به یک شیء، حیوان و یا یک موقعیت احساس کند. احتمالاً شما هم بسیاری از افراد را دیدهاید که در خیابان راه میروند و زمانی که یک گربه به سمت آنها میرود، جیغ کشیده یا فرار میکنند و اصلاً در نظر ندارند که سایر افراد در حال نظاره کردن آنها هستند. نوعی اختلال اضطرابی است که به صورت نگرانی بیش از اندازه و نامعقول در مورد اتفاقات و فعالیتهای روزمره تعریف میشود. اضطراب پیشبینیکننده که شامل عصبی شدن زودتر از زمان در مورد قرار گرفتن در موقعیتهای خاص یا تماس با موضوع فوبیای شما میشود. مثلا از وسایل حمل و نقل جادهای، دریایی، ریلی، یا هوایی استفاده میکنید. شما فقط از چیزی ترس نداريد يا بهطورکلی نترسیدهاید، بلكه شما ترس را در غياب يك خطر واقعي احساس میکنید.

روش شرطیسازی متقابل به اين معناست كه شما بهسادگی ترس تان را با يك تجربه يا تمرين ديگر جايگزين كنيد؛ مثلاً ممکن است به كمك تمرينات تنفسي ياد بگيريد در برخورد با يك موضوع ترسناك چند نفس عميق بكشيد. به همین دلیل است که خرابی آسانسور و توقف آن برای حتی 1 دقیقه می تواند این افراد را به حملات پانیک دچار نماید. تشخیص فوبیا اغلب میتواند ساده باشد، اگر احساس میکنید علائم یکی از انواع فوبیا را دارید با یک پزشک متخصص مشورت کنید که در صورت تشخیص فوبیا هر چه سریعتر درمان را آغاز کنید. در درمان فوبیا ممکن است میزان موفقیت بالایی وجود داشته باشد، بنابراین اگر احساس میکنید نسبت به شیء و یا یک موقعیت خاص فوبیا دارید حتماً از یک متخصص کمک بگیرید. درمانهای گفتاری - مانند درمان شناختی رفتاری (CBT) که یک درمان گفتاری است که میتواند به شما در مدیریت مشکلاتتان با تغییر نحوه تفکر و رفتارتان کمک کند. از روش مواجهه ی تصوری معمولا زمانی استفاده می شود که امکان استفاده از مواجهه ی واقعی وجود نداشته باشد ( مانند زمانی که مراجع مبتلا به فوبیای پرواز می باشد)همچینن از روش مواجهه ی تصوری زمانی استفاده می شود که میزان شدت ترس و اضطراب بسیار زیاد بوده و امکان استفاده از روش مواجهه واقعی وجود ندارد.در برخی از موقعیتها هم بهتر است روند اجرای روش مواجهه با روش مواجهه ی تصوری شروع شده و با ادامه ی اجرای روش مواجهه ی تصوری بتدریج این روش جای خود را به اجرای روش مواجهه ی واقعی بدهد.قبل از اجرای روش مواجهه لازم است که درمانگر شناختی- رفتاری اطلاعاتی به مراجع خود در مورد نحوه ی اثربخشی روش مواجهه ارایه دهد.

CBT بر یادگیری ایجاد حس تسلط و اعتماد به نفس در افکار و احساسات خود تأکید میکند نه اینکه تحت تأثیر آنها قرار بگیرید. او به مرور احساس راحتی در خود می کرد و باورهای او در حال تغییر بودند زیرا می دانست این باورها از گذشته شکل گرفته اند و او دیگر علاقه ای به مرور آنها ندارد. به هیچ عنوان حاضر نیست از شما جدا شود. چنانچه شما نیز علیرغم سوارشدن بر هواپیما چنین حالاتی را تجربه میکنید، احتمالاً از فوبیای خفیف برخوردار هستید. برخی از افراد نگران مشکلاتی که ممکن است در هواپیما اتفاق بیفتد، هستند، در حالی که برخی دیگر از اضطراب از دست دادن کنترل داخلی و حس پرواز رنج میبرند. Aviophobia یا Aerophobia - ترس از پرواز - YouGov دریافت که حدود 24 درصد از مردم به نوعی از سوار شدن به هواپیما اضطراب دارند. اغلب این افراد به دلیل داشتن این ترس و فوبیا از واقعیت های اجتماعی به کلی دوری می کنند و ممکن است تمام مدت یک سال از زندگی خود را در خانه هایشان سپری کنند. در این شرایط بهتر است که والدین در همان کودکی به فکر درمان فرزندشان باشند و با کمک درمانگر و بازی درمانی اضطراب و فوبیا کودک خود را درمان کنند.

فوبیای پیچیده نسبت به فوبیای ساده ناتوان کنندهتر است زیرا اغلب با ترس یا اضطراب ریشهای در مورد یک موقعیت خاص همراه است. زنانی که ترس شدید از زایمان دارند اغلب افسردگی یا اضطراب نیز دارند. فوبیا زمانی ایجاد میشود که ذهن یاد بگیرد موقعیت یا شیء خاصی را با پاسخ ترس «جنگ یا گریز» مرتبط کند. زمانی که فردی سطوح بالایی از برانگیختگی «جنگ یا گریز» احساس میکند و این در شرایطی است که معمولاً انتظار ندارد این سطح از ترس را احساس کند، به یک «اختلال اضطرابی» تبدیل میشود. این امر باعث می شود تا بیمار به شناخت و درک بهتری از مسائلی که سبب ایجاد ترس در او می شوند برسد. اگرچه شایان به ذکر است که فرد مبتلا به فوبیا ممکن است هیچ یک از علائم حمله وحشت را نشان ندهد. بسیاری از فوبیاها را میتوان به طور طبیعی و بدون نیاز به درمان رسمی برطرف کرد، با این حال، حتی اگر چنین باشد، خطر عود وجود دارد.

تنها حدود 20 درصد از فوبیای ساده در بزرگسالان خود به خود (بدون درمان) از بین میروند. به خاطر همین اگر شما برخی از علائم ترس یا اضطراب را در خودتان مشاهده کردید، بهتر است با مشاورین بالینی در ارتباط باشید که بتوانند به راحتی بیماری های شما را برطرف کنند. کلاستروفوبیا: این فوبیا یکی از حیاتی ترین ترس هایی که در افراد وجود دارد و به عنوان ترس از فضای بسته یا تنگ به حساب می آید. افراد مبتلا به این فوبیا می ترسند که در مقابل دیگران تحت نظر یا تحقیر شوند. فوبیا ترسی غیر منطقی از یک وسیله، موقعیت یا موجود زنده است. در کودکان، یک فوبی خاص معمولاً باعث گریه، عصبانیت یا ترس می شود. فوبیا یک ترس بیش از حد و خسته کننده از یک مکان، موقعیت، حیوان و یا شیء است. زندگی در دنیایی پر از ترس در صورت عدم درمان میتواند سخت و خسته کننده باشد. در یکی از همایش هایی که در مشهد داشتم، شرکت کننده ای اعلام آمادگی کردند که در یکی از تمرین ها شرکت کنند.

نوشته شده توسط ABC120 در سه شنبه 24 مرداد 1402 ساعت 22:38 | لينک ثابت |
برچسب ها : ,

کليه ي حقوق مادي و معنوي وبلاگ payko محفوظ مي باشد
قدرت گرفته از Blogtez.com.